Strona główna Antica Wyprawa na Horn
     
historia 1980-1991 | dookoła świata 1991-1997 | śladami polaków 2003-2004
 
 
: English


: Horn

: Raporty

: Zdjęcia

: Mapa

: Listy

: Napisz do nas

: Zamów biuletyn
   

LISTY DO NAS


20-06-2000 | Craig Poole - s/v Evensong
It is a pleasure to see Antica here at Liberty Harbor Marina and then run across your web site as well. Congratulations on your seamanship and voyaging. May you have fair winds and following seas on all your future voyages.


18-05-2000 | Tadeusz Pozor (lub "tedi")
Mirku - dziękuję Ci bardzo za wspaniały serwis jaki prowadzisz dla "Anticy" i w ogóle polskiego / polonijnego żeglarstwa. Bardzo mi się podobają te ostatnie zdjęcia - żałuje że nie obejrzałem ich od razu, gdyż mógłbym wtedy pogratulować bezpośrednio autorowi -> w ostatnią sobotę byliśmy razem z Marcinem i Andrzejem Sochajami na wspólnym "Hippis Party" tu, w Baltimore (gdzie mieszkam). A w ogóle to czekamy już z niecierpliwością na pojawienie się tu Twojego Starego. Pozdrawiam, i - tak trzymać !


05-05-2000 | Andrzej Rydlewski
Miło było odwiedzić Waszą stronę. Wszelkie informacje o Waszych rejsech są fascynujące. Dobre lekarstwo na codzienne frustracje.


27-12-1999 | Sebastien, BATEAUX Magazine France
I had never heard about Antica and I would be very interested in getting a lot of information about her voyage. With your agreement and your collaboration I'm thinking of presenting Antica's expedition in our march issue. I would also need some photographs. There are some very beautiful photos in the picture gallery of your website.


22-12-1999 | Ania Leniar
Pilnie śledzę Waszą Trasę. Czytam raporty i jestem pełna podziwu dla Waszej podróżniczej pasji. Życzę wielu jeszcze cudownych niespodzianek, niesamowitych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu.


20-12-1999 | Zbyszek Bauer
Wielkie dzięki za regularne serwisy informacyjne. Jest to tutaj dla nas tym bardziej cenne, że ty, jako młody stażem małżonek masz czas na tą fajną działalność. Tutaj (w wietrznym, nie wiecznym mieście Chicago) wszyscy żyjemy podróżą Jurka. Jest w tym dużo podziwu, uznania, no i trochę małej zazdrości, ale ja mam dobrą pamięć i pamiętam stare czasy i co Jurek wtedy robił. Dlatego u mnie jest podziw za upór i wytrwałość. I to jest właśnie piękne, zobaczyć realizację swoich pragnień. Koszty poniesione nie są wtedy ważne. Trochę się rozpisałem, ale jest mi ciepło koło serca, kiedy czytam wiadomości o Jurka trudnych i miłych chwilach na jachcie. Szkoda, że w tej ostatniej trasie jest tak mało miłych momentów. Wszystkiego najlepszego.


13-12-1999 | Olek Szczurkowski
Taka relacja z rejsu to jest TO!!!! Tak trzymać. Aż przyjemnie oglądać. Moje gratulacje. (...) W wyszukiwarce Infoseek, szukałem hasła "yachting" i znalazłem polskie strony związane z żeglarstwem. Przyznam sie że Wasza strona to profesjonalna robota, reszta - taaaaka sobie. Sam jestem żeglarzem, wprawdzie do tej pory pływam jedynie po mazurach, ale nałogowo poszukuję wszystkiego co związane z żaglami. Zazdroszczę Wam tak wspaniałego rejsu. Może kiedyś, ale jak? Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej relacji.


12-11-1999 | Helsingotourist
To the master on board S/Y ANTICA. I hope that all are well on board. I write to you, as an organiser of the maritime event 'Baltic Sail Helsingor', 24-27.08.2000  May I hereby have the pleasure to invite you, your vessel and your crew to paticipate in the maritime event. As I can see in your schedule it would be possible to visit Helsingor during your trip back to Gdańsk. Enclosed your will find the official invitation with information about our event.


12-11-1999 | Kazimierz i Ewa Bilyk s/y HIGH LIFE 73 de VA3KAZ/MM
Ahoj! Wilki Morskie, Serdeczne Pozdrowienia i WIELKIE GRATULACJE! Życzymy Wam tylko jednego, Tak trzymać! I dopłynąć bez szwanku do Gdańska, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przełomowego Nowego Roku 2000 życzymy Wam wszystkiego najlepszego, wiatrów zawsze z rufy i spotkania z nami. Prosimy nas wpisać na liste gości i prosimy o więcej radiowych łączności. Przesyłamy żeglarskie całusy!


18-10-1999 | Czesław Tereszczak
Drodzy Państwo! Z przyjemnością pooglądałem wasze zdjęcia i poczytałem trochę raportów. Mieszkam w Nowym Jorku i jestem tu już 10 lat. Mam gdzieś w sejfie moją książeczkę żeglarską z Polski, którą zrobiłem jako górnik na jednym z kursów na Mazurach. Wróciłem tu już omalże do wszystkich moich dawnych pasji po trudnych początkach jak to na obczyźnie (narty, kajaki, wędrówki górskie), ale jeszcze nie do żeglarstwa. Daliście mi państwo asumpt i dzięki za to. Co za piękna przygoda i co za piękne zdjęcia. Ułożę sobie z nich historię w "Microsoft Publisher" i potem ją wydrukuję na fotograficznym papierze i oprawie w ramki. Jak to zrobię to kopie Wam wyśle, a zrobię to żeby pokazać w pracy moim amerykańskim kolegom. Gratuluję odwagi, pomysłu i samozaparcia.


11-05-1999 | Megumi Shiraishi
Hello This is Megumi. I am Japanese who stayed on board Antica for 21 days when they passed through the Beagle Channel. I enjoyed sailing together with them so much. I finished my travel and already came back to Japan. I just want to say thanks to them and I will send you some photos later by mail. They were very kind to me who could not do anything. How is their expedition going? I hope they're having a nice trip. Give my regards to Jerzy, Kazimierz and Marcin.


06-05-1999 | Wiesław
Wczoraj właśnie w naszej polonijnej prasie przeczytałem Wasz adres internetowy i dzisiaj wszedłem na Waszą stronę. Myśle, że to jest dobry sposób propagowania informacji o rejsie. Życzę sukcesów Panie Kapitanie i dobranej, zgranej załogi, no i osiągnięcia celu. Pozdrawiam Pana i wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Good Luck.


18-04-1999 | Andrzej Straburzyński
Cześć Jurek, Trochę być może spóźnione, ale szczere gratulacje. Byłem w tych rejonach i wiem, że nie jest to takie łatwe. Pamiętam nasze długie rozmowy na ten temat w Lizbonie. Ja wyruszam za parę dni na Pacyfik do Papeete. Mam swoją kolejną półroczną turę, którą kończę w Darwin, Australia. Nie wiem kiedy los nas znowu ze sobą spotka ale wiem, że będzie to na pewno. Póki co to jeszcze raz gratulacje i serdeczne uściski.


06-04-1999 | Henryk i Marcin
Cześć Jurek i Marcin. Gratuluję. Horn zaliczony i to dwukrotnie!!! Jesteście wspaniali. Skąpe wieści jakie docierały do kraju nie pozwoliły nam śledzić na bieżąco przebiegu rejsu. Dopiero kontakt poprzez internet daje szansę zapoznania się z tym co przeżyliście (...)


03-03-1999 | Krzysztof Malinowski
Zaglądam na tę stronę regularnie i mam z tym tylko jeden problem... nie bardzo chce się stąd wyjść... Wspaniały jacht i ludzie z wielką fantazją. Nie ma chyba polskiego żeglarza, który nie pasjonowałby się losami jachtu "ANTICA". "Pachnie" tu wielką przygodą, słychać jęk lin, łopot żagli i spieniony syk przesuwającej się wzdłuż burt fali... Gratuluję świetnej strony i przesyłam pozdrowienia od żeglarzy Polsko Kanadyjskiego Klubu Żeglarskiego "Zawisza Czarny" z Hamilton - Ontario http://www.bigwave.ca/~zawisza/


13-02-1999 | Wojtek Hryniewicki
Gratuluję wspaniałej strony, poświęconej wspaniałemu jachtowi, prowadzonemu przez wspaniałych ludzi. Anticę i załogę znam już od kilku ładnych lat, miałem okazję żeglować po jeziorze Michigan. W obecnym etapie bierze udział nasz kolega Kazio Potocki z Joseph Conrad Yacht Club w Chicago. Byłbym wdzięczny za wszelkie wieści o rejsie. Ahoj, stopy wody pod kilem.


31-01-1999 | Violetta Papala
Nie znam się na żeglowaniu, ale interesują mnie podróże. Być może zechciałby Pan opowiedzieć o tej wyprawie dookoła obu Ameryk Polonii zamieszkałej w Chicago. Jeśli tak, to proszę o odpowiedź. Bardzo chętnie nagram z Panem rozmowę o tej wyprawie i w programach radiowych usłyszą ją nasi rodacy, również Gdańszczanie.


23-01-1999 | kkw
Hello, Greetings from America. New Jersey. Your website is Great. Thank you for adding the option of English for us. Good luck in your ongoing voyage. The pictures look great on the website. Regards to the Captain and crew;


17-01-1999 | Piotr Czabański
Cześć, cieszę się, że nie muszę już robić mirroringu o Antice na www.pasat.ocean.univ.gda.pl ponieważ strony są już w Polsce. Swojego czasu dzięki Bartkowi Sochajowi miałem przyjemność poznać i popływać parę godzin z Marcinem i Jurkiem. Mam nadzieję, że będą mieli tyle samo wejść co wyjść z portu. Proszę prześlij im moje pozdrowienia i stopy wody w koi na szczęście ;-)


10-01-1999 | Michael Mirski
Witam, zawitałem przypadkiem na stronę jachtu ANTICA, i jako Gdańszczanin (choć teraz w Berlinie) chciałbym Panu zaproponować opisywanie podróży jachtu w wydawanym przeze mnie od ponad roku miesięczniku elektronicznym PERYSKOP Pomogłoby to moim zdaniem w rozpropagowaniu wyprawy i zainteresowaniu innych jachtingiem.


29-12-1998 | Wojciech Orawski - Wrocław
Panie Mirku... Przeglądnąłem stronę o wyprawie Anticy - kawał dobrej roboty, według mnie - rewelacja. Oby tak dalej. Życzę wszystkiego najlepszego na nowy rok i bardzo proszę także pozdrowić żeglarzy.


29-12-1998 | Marcel Hovra
Gratulacje za wspaniałą stronę i czekam na więcej informacji i zdjęć z wyprawy Anticy.


23-12-1998 | Adam Jasser
Świetna strona internetowa! Opowiadam moim studentom o Waszym wspaniałym rejsie, ale oni mają co najwyżej tydzień urlopu. Będę próbował dalej, teraz przy pomocy znakomitego web page.


23-12-1998 | Jacek
Cześć Mirasie, Ślę Ci najlepsze życzenia Wesołych Świąt wraz z podziękowaniami za wspanialą robotę (podniosłem już licznik na Twojej stronie Anticy o 1- jeśli będę miał jakieś komentarze to po dokładnym przeczytaniu). Wszystkiego NAJ...


23-12-1998 | Ponton
Mirek, Tak dzielnego Załoganta jak Ty na lądowym posterunku to Twój Stary do tej pory nie miał. Życzę Ci z okazji skradających się za naszymi plecami Świąt dużo wytrwałości ( dzięki której wyprawa Jurka dociera do tak szerokiego grona osób ), spokoju, którego życzysz innym, a sam zapewne na nadmiar nie narzekasz, jak również radości i pogody ducha, której oby Ci nigdy nie brakło. W Nowym Roku spełnienia wszystkich marzeń i oczywiście również innego niż wirtualne uczestnictwa w wyprawie "Anticy"


18-12-1998 | Jurek Kołakowski
Mirek ! Dziękuję Ci za regularne przysyłanie informacji o Antice. Dzięki temu wielu ludzi na bieżąco wie co się dzieje. Tydzień temu nowojorski klub organizował tradycyjne spotkanie opłatkowe, było ponad 100 osób w galerii Nowego Dziennika. Dzięki Twoim informacjom dużo było rozmów o Antice.


       
               
               
  Copyrights 1998-2009 (c) Mirek Wąsowicz - All Rights Reserved